Με χαρά ανακοινώνουμε ότι η μαθητική μας ομάδα διακρίθηκε στην Προσομοίωση αυτή και στην Επιτροπή «Δικαιώματα του Ανθρώπου» με:

1. «Βραβείο Καλύτερου Αγορητή» στον Κωνσταντίνο Παπαγεωργόπουλο, μαθητή της Γ’ Λυκείου και
  2. «Συγχαρητήρια Τιμή» στη Ζωή Χαριτοπούλου, μαθήτρια της Α’ Λυκείου.

Στην ομάδα που εκπροσώπησε επάξια το σχολείο συμμετείχαν και οι μαθητές Ανδριανοπούλου Ευαγγελία, Βουρλιώτη Ειρήνη, Κοίλιας Άγγελος, Τομαρά Αναστασία, Τσάφου Μαριτίνα, Χλη Ελένη από την Α΄ Λυκείου και Μπατσίλα Μαριάννα από τη Β΄ Λυκείου, οι οποίοι αποτελούν και μέλη του Προγράμματος Σχολικών Δραστηριοτήτων «Ρητορικός Όμιλος-Ανθρώπινα Δικαιώματα» με υπεύθυνη την κα Κυριακή Ξυναριανού.

Τη μαθητική ομάδα συνόδευσαν στην Πανελλήνια Προσομοίωση ο Διευθυντής κ. Κωνσταντίνος Αλεξόπουλος και η κα Κυριακή Ξυναριανού.